Energetizáló, rehabilitálós mozgásforma.
A jóga megtanít, hogyan csendesítsd el az elméd akár önállóan is, ha túlpörgetted magad, vagy hogyan légy energikusabb, aktívabb, ha épp kevés az energiád. Másfél óráig tart az óra ahol 30-35 ászanát (stabil testhelyzet) egymás után végzünk, légzéssel összekötve. Az ászanák sorát átmozgató gyakorlatokkal kezdjük, amelyek bemelegítik, akár nyújtják, hajlítják, és erősítik testünk különböző pontjait, mindemellett egy részük jótékonyan befolyásolja egyensúlyérzékünket és koncentrációs képességünket.
Javasoljuk, hogy minden gyakorlatot addig végezz, amíg kényelmes, és jól érzed magad tőle. A jóga gyakorlatai javítják a testtartást, erősítik a hátat, erősítik az izomzatot, állóképességet fejlesztenek, masszírozzák a belső szerveket.
Kiegyensúlyozzák a vérkeringést, a hormonháztartást, javítják a koncentrációt, az egyensúlyérzéket.
Az órát egy befejező relaxációval zárjuk le, hogy megfigyeljük az ászanák szervezetünkre gyakorolt hatásait, gondolatáramlásunk megnyugszik, testünknek hagyunk időt azok beépülésére és fel tudjunk töltődni energiával.
A hatha jóga hatásai:
- közvetlen hatása van az agyműködésre
- javul a memóriánk, az összpontosító képességünk és a test-tudat koordinációnk
- javítja az általános közérzetet és a koncentrációs készséget
- pihentet és szellemi frissességet ad
- javítja a légzéstechnikánkat
- javítja a tartást
Kinek javasolt?
Bárki jógázhat, nemtől és életkortól függetlenül, mivel minden korosztály szervrendszerére pozitívan hat.
Különösen ajánlott:
- Ha sokat ül, vagy már fáj a háta, dereka, válla vagy a nyaka
- Ha mozgásszervi elváltozásokban szenved, csontritkulása van, vagy valamilyen krónikus betegsége miatt fájdalmakkal küzd.
Vélemény, hozzászólás?